Detekcja zapachów, nosework - Wrocław

Detekcja zapachów, nosework - Wrocław

88   0   2   0   0   0
Kommentare (0)
Veranstalter bewerten
Kalender

Unterkategorie - Rund um Dein Tier

Tierart
Event Details

Details

Adresse
Positive Dog, Kwidzyńska 4, Wroclaw, Poland

Datum

Datum
09 Dezember, 2017
Start
9.00
Ende
16.00
Datum
10 Dezember, 2017
Start
9.00
Ende
16.00

Detekcja zapachów, nosework - Wrocław

Seredecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty z detekcji zapachowej, które odbędą się w krytej hali we Wrocławiu.

NOSEWORK to modna obecnie, prężnie rozwijająca się dyscyplina aktywności z psem, którą może uprawiać każdy z każdym psem. Nie ograniczają nas tu rasa psa, jego kondycja fizyczna, wiek. Jest to doskonała aktywność, która przede wszystkim aktywizuje psa umysłowo, wzmacnia porozumienie psa z przewodnikiem, buduje jego pewność siebie. Dzięki temu możemy też zmęczyć psa psychicznie, zapewnić mu niezbędną aktywność nie wychodząc z domu, bez względu na pogodę. To amatorska wersja pracy psów służbowych, wykrywających zapachy substancji zakazanych, pracujących w policji, w straży granicznej i służbie celnej. Psy służbowe szukają narkotyków, materiałów wybuchowych, tytoniu, pieniędzy… od ich umiejętności może zależeć bezpieczeństwo wielu ludzi. Nasze psy mogą wskazywać cynamon, goździki czy zieloną herbatę i świetnie się przy tym bawić. System szkolenia i umiejętności są takie same, chociaż dla nas to tylko rozrywka. Seminarium teoretyczno-praktyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się z teorią dotyczącą psiego nosa i jego możliwości oraz metodyką uczenia dyskryminacji zapachu. Podpowiemy też jakie wybrać zapachy, jak skompletować „wyprawkę” czyli podstawowy sprzęt do pracy, jak przygotować próbki zapachowe. Zastanowimy się jaki sposób oznaczania odnalezionego zapachu jest najbardziej naturalny dla danego psa. Pracować będziemy na wielu różnych „pomocach”, dzięki czemu zajęcia nie będą nudne, ani da przewodnika, ani dla psa. Każda para pies-opiekun będzie miała dziennie 3 wejścia po ok.10 minut.

Prowadząca: Magdalena Szewczyk Dzido – Od 2003 roku zajmuje się pracą z psami ratowniczymi. Początkowo były to psy do ratownictwa wodnego. Ze swoimi nowofundlandami Hugo i Negrą zdobyła certyfikaty kilku klas w Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Włoch i Polski. Uczestniczyła w międzynarodowych obozach szkoleniowych w Belgii i Niemczech. Współzałożycielka Sekcji Psów Ratowniczych w Grupie Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR. Instruktor szkolenia WOPR. Współzałożycielka Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących PSI RATOWNICY. Obecnie sędzia prób pracy wodnej Fundacji Psi Ratownicy i egzaminator WOPR. Od 2005 roku pracowała jako Dogoterapeuta w placówkach oświatowych i ośrodkach opiekuńczych. Obecnie przewodnik psów ratowniczych z certyfikatami Państwowej Straży Pożarnej, specjalności terenowej i gruzowiskowej. Ukończyła warsztaty dla przewodników psów ratowniczych i warsztaty dla instruktorów szkolenia psów ratowniczych na Wydziale Wyszkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu. Od tego roku współpracuje z Karkonoską Grupą GOPR prowadząc szkolenia dla przewodników psów ratowniczych. Ostatnią jej pasją są możliwości psiego nosa i umysłu w wykrywaniu zapachów. Jest uczestnikiem kursu instruktorskiego u Dominiq Oleart A +4Dog z Begii. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu seminariach i warsztatach dotyczących pracy z psami.

Zapisy: https://goo.gl/forms/7QTvBoWPVQXfrUxM2

Ilość uczestników: max. 10 teamów przewodnik + pies, 5 miejsc dla obserwatorów

Koszt: 1) Przewodnik + pies (2dni) - 250zł 2) Obserwator (2 dni) - 100zł

Cena zawiera udział w szkoleniu oraz przerwy kawowe. Podczas przerwy obiadowej, będzie możliwość zamówienia ciepłego posiłku (płatnego dodatkowo). Każdy uczestnik otrzyma dyplom udziału w seminarium.


Karte

Start/Ziel tauschen


Benutzer-Kommentare

Es gibt noch keine Benutzer-Kommentare.
Bitte registrieren Sie sich oder Sie sich ein, um einen Kommentar abzugeben.