Esra Sert ile Yin Yoga ve Meditasyon Kursu

Esra Sert ile Yin Yoga ve Meditasyon Kursu

108   0   2   0   0   0
Kommentare (0)
Veranstalter bewerten
Kalender
Esra Sert ile Yin Yoga ve Meditasyon Kursu

Unterkategorie - Rund um Sport

Details

Adresse
SATYA YOGA, Motzstraße 5, 34117, Kassel, Germany

Datum

Datum
24 November, 2017
Start
10.00
Ende
11.00
Datum
12 Januar, 2018
Start
10.00
Ende
11.00

Esra Sert ile Yin Yoga ve Meditasyon Kursu

Yin Yoga, fasya/bağ doku üzerinde bir çalışmadır. Bağ doku, kas gibi yüzeyde değildir. Ancak kasları pasif tuttuğumuz yoga pozlarında bir kaç dakika kalarak etkilenebilirler. Yin yoga belli bir bölgede bir etki yakalayıp onun içinde gevşeyerek yapılır. Yapmadan, bir olma halidir.

İlk bakışta esneme egzersizlerine benzer ama aslında esneme egzersizinden farklı bir işleyişi vardır. Bağ dokular bir örümcek ağı gibi tüm bedenimizi sarar ve beyne sinir sisteminden daha hızlı bilgi iletir. Batı tıbbı ve egzersiz dünyası son bir kaç yıldır fasyanın önemini anlamaya başlamış durumda. Şu anda bütün dünya büyük bir iştahla içimizde var olan bu sistemi konuşuyor. Her geçen gün yeni ve büyülü bir özelliği keşfediliyor.

Doğuda yaşam enerjisi denen ve meridyenlere aracaılğı ile bedenimizde dolaştığına inanılan sisitemin fasya olduğu düşünülüyor. Bu nedenle faysa ile çalışmak demek tüm enerji bedeni ile çalışmak demek, iç organlarla çalışmak demek.

Ders sırasında Yin Yoga pozlarının yanı sıra, minfulness temelli meditasyon da yapılacaktır. Yin yoga pozları bedendeki fiizksel hisleri hissetmek fark etmek için bulunmaz bir fırsat sunar. Bu anlamda mindfulness uygulamaları için çok elverişli bir zemin yaratır.

Bu kurs Ataşehir ve Etiler'de yapılacak. Ders gün ve saatleri aşağıdadır.

Ataşehir: (24 Kasım Cuma-12 Ocak cuma) 10.30-11.30

Etiler: (28 Kasım Salı- 16 Kasım Salı) 9.30-10.30

8 haftalık kursun her bir grup için ücreti: 480 Türk Lirasıdır. Eğer Mindfulness Temelli Yoga kursuna da katılyorsanız bu kursa 400 Liraya katılabilirsiniz.

Katılmak için aşağıdaki mail adresine mail atarak kurs kooridnatörü Deniz Bektil iletişime geçebilirisiniz. 1metrekareozgurluk@gmail.com


Karte

Start/Ziel tauschen


Benutzer-Kommentare

Es gibt noch keine Benutzer-Kommentare.
Bitte registrieren Sie sich oder Sie sich ein, um einen Kommentar abzugeben.