MiniDogtrek Putovné Labky

MiniDogtrek Putovné Labky

47   0   2   0   0   0
Kommentare (0)
Veranstalter bewerten
Kalender
MiniDogtrek Putovné Labky

Unterkategorie - Rund um Dein Tier

Tierart

Details

Adresse
Psie centrum Pozitiv, Na Kope 39, 04016, Kosice, Slovakia

Datum

Datum
28 Oktober, 2017
Start
8.00
Ende
17.00

MiniDogtrek Putovné Labky

Psie centrum POZITIV Vás pozýva na Mini Dogtrek PUTOVNÉ LABKY

Informácie: Príďte do nádherného prostredia – okolia Bankova a užite si príjemný deň s ľudskými aj štvornohými priateľmi. Pre ľudí, ktorí si chcú tento šport skúsiť po prvý krát a pre menej zdatných máme pripravenú 10 km trasu, tí zdatnejší a skúsenejší môžu absolvovať 25 kilometrovú trať. Nezabúdame ani na najmenších, pre deti do 10 rokov bude pripravená trasa dlhá 3 km. Počas pretekov budete mať navyše možnosť získať časovú výhodu a to zbieraním odpadkov a vyčistením našich krásnych lesov.

Čo je dogtrekking? Dogtrekking je vlastne turistika so psom, pričom pes je po celý čas na vodítku alebo je ku psovodovi pripútaný cannicrossovým postrojom. Na rase a veľkosti psíka vôbec nezáleží. Plusom pre pohodlie Vás a Vášho psíka je, ak máte dogtrekkingovú výbavu - postroj pre psíka, vodítko s amortizérom a sedák alebo opasok. Trasa je vopred daná itinerárom, ktorý dostane každý súťažiaci pred štartom. Trať bude označená turistickými značkami a fáborkami. Poradie sa určuje na základe zmeraného času, pričom musí súťažiaci odfotiť kontrolné body, aby sme mali istotu, že súťažiaci prešiel celú danú trať.

Avšak malý Bonus - ten kto má najlepší čas, nemusí automaticky vyhrať! Počas dogtreku máte možnosť dobrovoľne vyzbierať odpadky, ktoré nájdete popri trase. Za každých nazbieraných 100 g odpadu Vám bude na trase 25 km odrátaná 1 minúta z času! Na trase 10 km Vám za každých 200g odpadu odrátame 1 minútu z celkového času.

Výhercov čakajú ceny, ujde sa ale každému účastníkovi 

Dátum: 28.10.2017 Miesto: krásne prostredie lesov a lúk v okolí Bankova (Košice) štart a cieľ na parkovisku na Hornom Bankove, GPS: bude doplnené

Kategórie: dogtrekking muži (cca 10km) dogtrekking ženy (cca 10km)

dogtrekking muži (cca 25km) dogtrekking ženy (cca 25km)

Dogtrekking deti do 10 rokov ( cca 3 km)

Prihlasovanie: cez online formulár už čoskoro

Program: 8:00-9:00 registrácia pre štartujúcich v kategórií 25 km štart 25km ( štartuje sa v minútových intervaloch) 10:00 – 11:00 registrácia pre štartujúcich v kategórií 10 km a deti štart 10km a 3 km (štartuje sa v minútových intervaloch) vyhodnotenie po príchode všetkých účastníkov do cieľa.

Štartovné: na účet - 5 eur poslať do dátumu uzávierky 25.10.2017 na číslo účtu: mBank IBAN: SK13 8360 5207 0042 0203 4311 Do poznámky pri prevode napíšte meno účastníka +dogtrek

na mieste - 7 eur V cene štartovného je zahrnutá porcia guláša v cieli (pre vegetariánov bude pripravený vegetariánsky guláš) :)

Trasa: 10km - Pomerne jednoduchá, rovinky, mierne stúpania a kopce smerom nadol. Trasa vhodná aj pre rodiny s väčšími deťmi

25km - Trať je dlhšia a zložitejšia aj čo sa terénu týka.

Veterinárne podmienky: Platný očkovací preukaz s platným očkovaním proti besnote nie mladším ako 3 týždne. Vek psa musí byť minimálne 1 rok ( na 10 km min. 8 mesiacov).

Povinná výstroj: nabitý mobil/ fotoaparát, aspoň 1l vody, miska pre psa.

Doporučená výstroj: nepremokavé topánky, minilekárnička, náhradné teplé a suché oblečenie, jedlo

Prihlásenie:

Pravidlá: Trať môže súťažiaci absolvovať s nesúťažným doprovodom bez psa (napr. rodinní príslušníci). Súťažiaci – deti do 10 rokov musia absolvovať trať v doprovode dospelej osoby. Ak nemá súťažiaci 15 rokov, musí ísť v doprovode dospelej osoby ( môže byť aj súťažiaci) alebo musí mať písomné povolenie od rodičov, že sa na ich zodpovednosť môže zúčastniť preteku. Pes musí mať postroj a počas celých pretekov musí byť na vôdzke, alebo pripútaný ku psovodovi canicrossovým postrojom. Porušenie tohto pravidla sa trestá diskvalifikáciou. Účastníci registráciou potvrdzujú, že štartujú na vlastnú zodpovednosť.


Karte

Start/Ziel tauschen


Benutzer-Kommentare

Es gibt noch keine Benutzer-Kommentare.
Bitte registrieren Sie sich oder Sie sich ein, um einen Kommentar abzugeben.